SEO Hizmeti

SEO Uzmanı Yağız Gürbüz Hakkında;

Yağız Gürbüz 1998 yılında Ankara’da dünyaya geldim. Eskişehir ve İzmir’den sonra üniversite eğitimim için Alanya ilçesine yerleştim. İşletme Mühendisliği Lisans öğrencisiyim ve özel bir şirkette supervisor olarak görev almaktayım.

Ek olarak HTML, CSS, Javascript, PHP ile ilgilenmekteyim, markalar ve işletmeler için Sosyal Medya Yönetimi, Web Tasarım, Mobil Uygulama Tasarımı, Dijital Pazarlama, SEO Hizmeti ve danışmanlığı yapmaktayım.

SEO Web sayfalarının arama motorlarında performans göstermesi için yapılan optimizasyon işlemidir. SEO’nun açılımı Search Engine Optimization demektir ve bunun Türkçe karşılığı Arama Motoru Optimizasyonu demektir. Arama sonuçlarında kullanıcılara daha iyi bir deneyim yaşatmak isteyen arama motorlarının kurallarına göre yapılan işlemlerin tümüne SEO denir. SEO işlemleri sadece arama motorları için düzenlenmez, kullanıcı deneyimi ve içerik kalitesinin önemi yüksektir.

Teknolojinin gelişmesi bir çok kullanıcının da alışkanlıklarını değiştirmekte. Dijital ortamda etkileşim halinde milyarlarca kullanıcı bulunmakta. İşinizi Dijital ortama taşımanız satış oranlarınızı düşünemeyeceğiniz kadar yükseltecektir. 7 Gün 24 Saat boyunca açık ofisiniz ile kullanıcılara sürekli satış yapın.

SEO ‘nun Avantajları Nelerdir?

 • Organik Trafik
  Sunmuş olduğunuz ürün veya hizmetlerin hitap ettiği hedef kitle web sitenize organik arama sonuçları ile giriş yapacaktır ve arama sonuçlarında sadece hedef kitlenize hitap edeceksiniz. Ürün veya hizmetleriniz ile ilgilenmeyen kullanıcılar sitenize girip boş vakit geçirmeyecek. Markanızın içinde bulunduğu sektörde otorite sağlayarak var olan kullanıcıların web sayfanıza organik olarak gelmesini sağlar.
 • Marka Bilinirliği
  Sektörde otorite sağladığınızda Markanız akılda kalıcı olacaktır ve insanlar artık sizi tanıyor olacaklardır.
 • Reklam Maliyetlerinde Düşüş
  İlgili anahtar kelimelerde optimize edilmiş web sayfalarınız, reklam verdiğinizde kalite puanınızı yükseltecektir. Bu avantaj reklamlarınızın performansını etkileyecektir ve daha iyi dönüşüm, daha düşük reklam maliyeti getirecektir, aslında bu optimizasyon süreci organik olsun olmasın herkesin tecrübe etmesi gereken bir deneyimdir.
 • Kalite Oranı
  Bir E-ticaret yada normal bir websitesinde, organik olarak alınan tıklamalar dönüşüm getirmeye çok daha elverişlidir, yukarı da saydığımız sebeplerin üstüne birde Google organik aranmalarından gelen trafik eklenince tıklama yapan kişi çok daha alakalıdır.
  Organik sonuçları arama motorları yönetmektedir, haliyle bilinçli bir kullanıcının organik aramalardan gelen sonuçlara güveni daha yüksektir.
 • Ciro ve Kâr Artışı Sağlar
  Sunmuş olduğunuz ürün veya hizmetler hedef kitleniz ile tam olarak eşleşeceği için E-ticaret SEO’su hem web sitenizin hem büyük pazar yerlerindeki mağazalarınızın arama motorlarında görünürlüğünü arttırır, bu da doğrudan ve dolaylı olarak ciro artışı sağlar.

SEO İçin Neler Yapıyorum?

 • Site içi Link İnşaası
  Site içi link inşaası on-page optimizasyonun en önemli kurallarından biridir, linkler alakalı kelimelerde diğer sayfalarınızı, doğru oranda dış linkleri ve diğer kaynakları önerdiğinde Google botlarına yardım etmiş olursunuz, bu optimizasyon Google ve diğer arama motorları için önemli bir değerlendirme konusudur.
 • Anahtar Kelime Analizi
  Anahtar kelime analizini, projenize başlamadan önce oluşturmuş oluruz, proje içerisinde ilerde yapılacak değişiklikleri azaltıp sıralamanızda aşağı yönlü düşüşlerin önüne geçeriz. Başlangıçta ana anahtar kelimeler için çalışmalar yapılırken aynı zamanda uzun kuyruklu anahtar kelimeler hedeflenerek trafik oranınızda hızlı artış yaratırız.
 • Trafik Analizi
  Web sitenize gelen trafik kaynaklarınız analiz edilip hedef kitlenizin aramalarına uygun bir şekilde ürünleriniz, web siteniz ve içerikleriniz şekillendirilir, işinizle alakasız trafiğin önüne geçilmesi sağlanmış olur.
 • Mevcut Sıra Analizi
  Google, Bing, Yandex gigi arama motorlarındaki mevcut durumunuz belirlenip her ay düzenli olarak sıralamanız hakkında rapor sunulur. Bu sayede arama motoru optimizasyonu yatırımlarınızın nasıl sonuç verdiğini ve marka bilinirliğinizdeki artışı rahatlıkla analiz edebilirsiniz.
 • İçerik Oluşturma
  Web sitenizin içeriklerini oluştururken hedef kitlenizin ilgisini çekecek ve yükselişinizi sağlayacak, websiteniz ile işletmeniz arasında etkileşim oluşturacak kaliteli içerikler oluşturmaya çalışırız, eğer konu sağlık vb. hassasiyet içeren konularsa (your money your life) bu konuda ekibinize içerikler hakkında eğitim veririz.
 • Web site Hız Optimizasyonu
  Bu konuda yazılım ekibimiz gerekli düzenlemeleri tarafınıza bildirecektir, website hızı optimizasyonunuz çok önemli olmaktadır, eğer büyük bir e-ticaret projesine sahipseniz hız optimizasyonunuz için size bir rapor ileteceğiz.
 • Backlink İnşaası
  İşinizle ilgili yüksek kaliteli websitelerden link paylaşımı almaya özen gösteririz. Zararlı yazılımlar aracılığı ile spam barındıran, alanında güvenilirliği kanıtlanmamış backlinkler yarardan çok zarar getirir, arama motoru optimizasyonu stratejilerimiz yükselme elde etmek üzerine kuruludur.
  Bu, her zaman Google destekli ve uyumlu çalışma yapmamız gerektiği anlamına gelir.

İletişim