Google Ads Blog

Google Ads Blog, Google Adwords, Google’ın sunmuş olduğu bir reklamcılık hizmetidir. Bing Ads gibi, Google AdWords ile reklam veren kullanıcıların reklamları, aranan kelimeyle ilişkilendirilerek; Google arama sayfasında arama sonuçlarının en üstünde ve en altında yer almaktadır. 

Google Ads Nedir?


Google Adwords, Google’ın sunmuş olduğu bir reklamcılık hizmetidir. Bing Ads gibi, Google AdWords ile reklam veren kullanıcıların reklamları, aranan kelimeyle ilişkilendirilerek; Google arama sayfasında arama sonuçlarının en üstünde ve en altında yer almaktadır.

Neden Google Ads?


Kullanıcıların %95’i Google Arama Motorunu kullanmakta. En fazla etkileşim için Google Adwords kullanmak markanız için çok faydalı olacaktır. Optimize edilmiş kaliteli reklamlar ile markanızın gelirini yükseltin.

Pazarlama Nedir? Ürün veya Hizmetlerin Kullanıcılar Tarafından Daha Fazla Talep Görmesi İçin İzlenen Tüm Faaliyetler Bütünüdür. Tüm Departmanları Kapsar.
Kullanıcı Niyeti (User Intent) Kullanıcıların Arama Motorlarında Aradıkları Sorgulardaki Amacına Denir ve SEO ve Dönüşüm Oranlarınız İçin Önemlidir.
Google Analytics Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar? Web Sitenizin Trafiğini Verilerle Anlamlandırmanıza Sağlayan Bir Araçtır.
Ses Pazarlaması Nedir? ; Akıllı Asistanların Hayatımıza Girdikce Aramalarımızı Sesli Olarak Yapmaktayız. Sesli Aramalar Geleceği Nasıl Etkileyecek?
İçerik Pazarlaması Kullanıcılara İlgi Duydukları Alanlarda Kaliteli İçerik Sunarak Onlara Değer Katmanız ve Geri Dönüşümünde Satış Yapmanızdır.
Hedef Kitle Sunmuş Olduğunuz Ürün veya Hizmetlerin Uygun Olduğu ve Sizler İçin Müşteri Olabilecek Topluluktur. Hedef Kitle Ulaşmak İstediğiniz Topluluktur.
Pazarlama Nedir ; Pazarlama ürün ve hizmetlerin en son tüketiciye ulaşana kadar gerçekleştirilen faaliyetleri kapsar. Pazarlama Bilim ve Sanattır.
Google Ads Ne İşe Yarar ? Faydaları Nelerdir ? ; Google Ads Dünyanın En Büyük Reklam Platformudur ve İşlerinizi Büyütmenizi Sağlar.
Dijital Pazarlama Nedir? Dijital Pazarlama Dijital Platformlarda Ürün & Hizmet Tanıtılması, Kullanıcılarla Etkileşime Girilmesi Faaliyetlerini Kapsar.
Dijital Pazarlama Uzmanı

Yağız Gürbüz Kimdir?

Yağız Gürbüz 1998 yılında Ankara’da dünyaya geldim. Eskişehir ve İzmir’den sonra üniversite eğitimim için Alanya ilçesine yerleştim. İşletme Mühendisliği Lisans öğrencisiyim ve özel bir şirkette supervisor olarak görev almaktayım.

Ek olarak HTML, CSS, Javascript, PHP ile ilgilenmekteyim, markalar ve işletmeler için Sosyal Medya Yönetimi, Web Tasarım, Mobil Uygulama Tasarımı, Dijital Pazarlama hizmet ve danışmanlığı yapmaktayım.

Google Ads Ne İşe Yarar ?

Faydaları Nelerdir? Google Ads Online Reklamlar sayesinde markanızı büyütmeye, satışlarınızı yükseltmeye ve marka bilinirliğinizin artmasında yardımcı olur. Optimize edilmiş reklamlar ile internet üzerinden satış işlemlerinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Teknolojinin gelişmesi ve kullanıcıların alışkanlıklarının değişmesi ile birlikte e-ticaretin önemi günden güne artmakta. E-ticaretin önemini fark eden markalar dijital platformlara dahil olup yeni müşteriler kazanmak için birbirleri ile yarışmaktalar. Google Ads ile markanızı dijital ortama taşıyabilir ve kullanıcılar ile etkileşim kurabilirsiniz. Online reklamlar sayesinde hedef kitlenizi oluşturabilir ve bu hedef kitleye yönelik kişiselleştirilmiş reklamlar ile ürün veya hizmetlerinizi tanıtabilirsiniz. Google Ads markalar için bir çok reklam türüne sahip. Ürün veya hizmetleriniz için en uygun olan kampanya türü ile reklam oluşturabilirsiniz.

Google Ads Reklam Türleri


Google Ads Ne İşe Yarar Reklam Türleri Nelerdir?

 • Arama Ağı Reklamları;
 • Görüntülü Reklamlar
 • Alışveriş Reklamları (Shopping ADS)
 • Uygulama Reklamları
 • Video Reklamlar
  • TrueView Video Reklamları
  • Video Discovery Reklamları
  • Bumper Reklamları
  • Yayın Dışı Reklamlar